Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Royal Canin® Maltese Adult

Наменета за кучиња од расата Maltese (малтезер). Старост над 10 месеци.


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден

Royal Canin® Maltese Adult

Здравје на крзното

Оваа екскузивна формула допринесува во одржување здравјето на долгото крзно на Малтезерот (Малтешката пудла). Royal Canin® Maltese Adult е збогатена со адаптирана содржина на Omega 3 масни киселини (EPA & DHA), Omega 6 масни киселини, масло од лисичинка и биотин.

Намалување на столица и непријатни мириси
Royal Canin® Maltese Adult формулата помага да се намали миризбата и големината на столицата.

Задоволува пребирливи вкусови
Royal Canin® Maltese Adult формулата ги задоволува пребирливите вкусови благодарение на комбинација на исклучителни вкусови.

Пченка, ориз, дехидриран протеин од живина, животински масти, хидролизирани животински протеини, дехидриран свински протеин, пченкарно брашно, изолиран растителен протеин *, пулпа од цикорија, масло од соја, рибино масло, квасеци и делови од него, минерали, фруктоолиго-сахариди, бораж масло (0,1%), екстракт од невен (извор на лутеин), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин).
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Сурова пепел: 5,6%. Сурови влакна: 1,5%. Масти: 18%. Влажност: 0%. Протеини: 24%.
Витамин А: 29500 IU, витамин D3: 800 IU, биотин: 3 mg, E1 (железо): 64 mg, E2 (јод): 5,7 mg, E4 (бакар): 15 mg, E5 (манган): 72 mg, E6 (Цинк): 143 mg, E8 (селен): 0,15 mg - Технолошки адитиви: Клиноптилолит од седиментно потекло: 5 g - Сензорни адитиви: екстракт од чај (извор на полифеноли): 150 mg - Конзерванси - Антиоксиданси - Конзерванси - Антиоксиданси.
Вашиот миленик треба постојано да има достапно свежа вода за пиење.
* Количините на хранење треба да се прилагодат за да одговараат на вашето милениче, врз основа на резултатот на неговата состојба на телото и други фактори. Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар за понатамошни совети.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?