Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Royal Canin® Mini Adult

За кучиња од мали раси и тежина до 10 кг. Возраст од 10 месеци до 8 години


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден

Royal Canin® Mini Adult

ПРИЛАГОДЕНА ЕНЕРГИЈА

Royal Canin® Mini Adult помага за одржување на идеална тежина кај малите раси на кучиња со тоа што идеално ги задоволува нивните големи енергетски потреби со користење на L-carnitine за забрзување на метаболизмот на мастите.

ПРИЛАГОДЕНА НА ВКУСОВИТЕ

Royal Canin® Mini Adult ги задоволува пребирливите вкусови на ситните малите раси на кучиња со прилагодување на составот на тој начин што се избираат соодветни зачини.

СОСТОЈБА НА КРЗНОТО

Оваа формула на Royal Canin® Mini Adult содржи хранливи состојки кои помагаат одржување на здрава кожа, а збогатена е со EPA-DHA.

Дехидриран протеин од живина, пченка, брашно од пченка, животински масти, глутен од пченка, изолат од растителен протеин *, пченица, хидролизирани животински протеини, ориз, пулпа од репка, минерали, рибино масло, соја масло, квасеци и нивни делови, фруктоолигосахариди.
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Сурова пепел: 5,7%. Сурови влакна: 1,3%. Масти: 16%. Влажност  0%. Протеини: 27%
Витамин А: 22000 IU, витамин Д3: 1000 IU, E1 (железо): 41 mg, E2 (јод): 4,1 mg, E4 (бакар): 13 mg, E5 (манган): 54 mg, E6 (цинк): 133 mg, E8 (селен): 0,1 mg, L-карнитин: 50,0 mg - конзерванси - антиоксиданти.
Вашиот миленик треба постојано да има достапно свежа вода за пиење..

Feeding Guide

* Количините на хранење треба да се прилагодат за да одговараат на вашето милениче, врз основа на резултатот на неговата состојба на телото и други фактори. Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар за понатамошни совети.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?