Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult

Намената за кучиња од расата Yorkshire Terrirer. Старост над 10 месеци.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден

Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult

Поддршка за здраво стареење
Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult формулата обезбедува избор на хранливи состојки и одржување на здравјето на зрелите кучиња.

Здравје на крзното
Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult екскузивнтаа формула допринесува во одржување здравјето на долгото крзно на Јокширскиот териер. Збогатена со адаптирана содржина на Omega 3 масни киселини (EPA & DHA), Omega 6 масни киселини, масло од лисичинка и биотин.

Задоволува пребирливи вкусови
Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult формулата ги задоволува пребирливите вкусови благодарение на комбинација на исклучителни вкусови.

Дехидриран протеин од живина, брашно од пченка, ориз, животински масти, изолиран растителен протеин *, пченка, хидролизирани животински протеини, пченкарен глутен, растителни влакна, пулпа од репка, рибино масло, минерали, соја масло, квасеци и делови од нив, фруктоолиго-сахариди, хидролизирани квасец (извор на мано-олиго-сахариди), масло од бораж (0,1%), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), екстракт од невен (извор на лутеин), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин).
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Сурова пепел: 5,1%. Сурови влакна: 3%. Масти: 18%. Влажност: 0%. Протеин: 28%.
Витамин А: 29500 IU, витамин D3: 800 IU, биотин: 3 mg, E1 (железо): 45 mg, E2 (јод): 4,5 mg, E4 (бакар): 14 mg, E5 (манган): 58 mg, E6 (Цинк): 137 mg, E8 (селен): 0,1 mg - технолошки адитиви: клиноптилолит од седиментно потекло: 5 g - сензорни адитиви: екстракт од чај (извор на полифеноли): 150 mg - конзерванси - антиоксиданти.

Вашиот миленик треба постојано да има достапно свежа вода за пиење.

Feeding Guide

* Количините на хранење треба да се прилагодат за да одговараат на вашето милениче, врз основа на резултатот на неговата состојба на телото и други фактори. Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар за понатамошни совети.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?