Pet Land Skopje

Храна за кучиња Sam's Field Adult Large со 60% пилешко месо, без пченичен глутен

Комплетна храна со 60% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен
Наменета за возрасни кучиња до големи раси над 1 година возраст

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден
Sam's Filed Adult Large е супер премиум храна со 60% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен. Наменета за возрасни кучиња од големи раси над 1 година возраст. 

ОПИС НА ХРАНАТА

ЗДРАВИ ЗГЛОБОВИ И ЗДРАВА РСКАВИЦА
Глукозамин и кондроитин за исправен развој на зглобовите и рскавицата

ЗДРАВ МЕТАБОЛИЗАМ
Пре-биотици (маннан-олигосахариди и фрукто-олигосахариди) за здрав дигестивен систем

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО
Cодржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно.
Богата со Омега3 и Омега 6 масни киселини кои го подобруваат квалитетот на кожата и крзното.
Збогатена со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното

ГОЛЕМ ПРОЦЕНТ НА СВАРЛИВОСТ
Свежо пилешко месо за добра сварливост
Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт
Богата со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата

ИМУНИТЕТ
Овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот.
Збогатена со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот.
Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет.
Оптималниот однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Пилешко месо, кокошкин џигер, компир, пченка, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), лососово масло, природни вкусови, сушени јаболка, пивски квасец, домати,екстракт од јука, моркови, минерали, глукозамин, хондриотин, дл-метионин, л-лисин, манан-олигосахариди, фрукто-олигозахариди, пробиотици
Протеини 25%, содржина масти 13%, сирово влакно 2,7%, сирова пепел 6,5%, влага 10%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%
Витамин A 20 000 IU, витамин D3 1 900 IU, витамин E 500 mg, витамин B1 4,5 mg, витамин B2 6,0 mg,витамин B6 5,0 mg, витамин B12 0,05 mg, ниацин 26 mg, калциум пантотенат 13 mg, биотин 0,78 mg, фолна киселина 0,65 mg, хлоринхлорид 780 mg, органски цинк 107 mg, органски бакар 18 mg, јод 0,84 mg, органски селен 0,2 mg
ТЕЖИНА (КГ) 30 40 50 60 70 80 90
НА ДЕН (Г ) 277 355 415 475 535 590 645
 

Инструкции за исхрана: Храната послужете ја сува или малку навлажнета. Бидете сигурни дека вашето куче секогаш има доволно свежа вода за пиење. Дневните потреби за исхрана на вашето куче може да се разликуваат во зависност од надворешната средина, големината, возраста и нивото на активност. Препорачаните дневни количини се прикажани во водичот за хранење. За да ја одржите вистинската кондиција, бидете сигурни дека вашето куче е умерено активно и не добива повеќе храна од препорачаното.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?