Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за мачки IAMS Adult Lamb (јагнешко месо)

Комплетна храна со јагнешко месо
Наменета за возрасни мачки од 1 до 6 години


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден

IAMS for Vitality за возрасни мачки со јагнешко месо е 100% комплетна и урамнотежена професионална диета која поддржува 7 знаци на здрава виталност на вашата мачка, така што ќе можете да и се восхитувате на нејзината сјајна коса и здрава кожа. Сето ова спакувано во вкусен рецепт со 87% животински протеини (од вкупниот протеин) со што вашето домашно милениче ќе може да ужива секој ден.

сушено пилешко и мисирка 41% (25% пилешко, природен извор на таурин), пченка, свинска маст, јагнешко месо (4,1%), јачмен, пулпа од репка (1,7%), пилешки сос, фруктолигогосахариди (0,69 %), калиум хлорид, рибино масло, сув пивски квасец
протеини 35%, масти 14%, масни киселини омега - 6  2,6%, омега - 3 масни киселини 0,27%, сурова пепел 7,2%, сурова влакна 1,9%, калциум 1,4%, фосфор 1 , 2%, магнезиум 0,092%, таурин 2000 мг / кг.
Адитиви *
Витамин А 55524 ИЕ, витамин Д3 1596 ИЕ, витамин Е 138 мг.
Елементи во трагови: бакар сулфат пентахидрат (бакар) 10 мг, калиум јодид (јод) 1,3 мг, манган сулфат монохидрат (манган) 4,7 мг, цинк оксид (цинк) 118 мг. Регулатор на киселина: натриум бисулфат 1%.

* За време на производството се додаваат дополнителни нивоа

тежина количина на ден
2 кг           25 - 40 г.
3 кг           40 - 60 г.
4 кг           55 - 75 г.
5 кг           70 - 90 г.
6 кг           80 - 115 г.
7 кг           95 - 135 г.

Ова упатства е почетна точка, а на вашата мачка можеби ќе треба повеќе храна во зависност од возраста, активност и темпераментот. Ова се вкупните препорачани дневни количини на храна. Треба да ја поделите вкупната препорачана количина на храна според бројот на оброци што ќе и ја давате на вашата мачка дневно за да добиете вистинска големина на порција за хранење. Запомнете да обезбедите чиста, свежа вода што ќе им биде достапна на вашата мачка во секое време.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?