Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за мачки IAMS for Vitality Adult Sterilized Fresh Chicken (со пилешко месо)

Комплетна храна со пилешко месо
Наменета за возрасни стерилизирани/кастрирани мачки над 1 година


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден

IAMS for Vitality Adult Sterilized Fresh Chicken е избалансирана, комплетна храна дизајнирана да ги поддржува нутритивните потреби на возрасните мачки по стерилизација или кастрација.
IAMS for Vitality Adult Sterilized Fresh Chicken содржи рецепт со малку маснотии и 84% протеини од животинско потекло, како и други избрани состојки кои не само што обезбедуваат одличен вкус, туку помагаат и за промовирање на виталноста на вашата мачка.

IAMS for Vitality Adult Sterilized Fresh Chicken ги промовира 7-те знаци на здрава виталност. Може да помогне во одржувањето на кожата здраво и сјајно влакно, ги зајакнува мускулите, го поддржува имунитетот и помага да се одржи срцето здраво, меѓу другите клучни придобивки. Исто така, може да има позитивни ефекти врз варењет.
 Крцкавата текстура на IAMS for Vitality Adult Sterilized Fresh Chicken гранулата со големина на залак поддржува здрави заби.
IAMS for Vitality Adult Sterilized Fresh Chicken се се прави без пченица за да се осигури дека е добро прифатена. Исто така е без вештачки бои и ароми.

Суво пилешко и мисирка (36% со 22% пилешко), пченка, гриз од пченка, оброк од просо од сорго, свежо пилешко (4,1%), јачмен, сушена пулпа од шеќерна репка (2,5%), свински маснотии, пилешко суво, сушен пивски квасец, фруктоолигосахарид (0,69%), калиум хлорид, рибино масло.

протеини 33,0%; маснотии 9,8%; сирови влакна 1,9%; сиров пепел 7,0%; калциум 1,3%; фосфор 1,1%; магнезиум 0,09%; омега-3 масти 0,24%; омега-6 масти 2,1%; таурин 1900.0 мг / кг.

витамин А (54.027 IU), витамин Д3 (1553 IU), витамин Е (134mg), Л-карнитин (50mg), сулфатен пентахидрат сулфат [бакар] (10mg), калиум јодид [јод] ( 1,3mg), манган сулфат монохидрат [манган] (4,7mg), цинк оксид [цинк] (117mg), регулатор на киселост: натриум би-сулфат (1%).
тежина на мачка диета за губење на тежина диета за одржување на тежина
4kg 50g 60-80g
6kg 75g 85-120g
8kg 105g 115-160g
10kg 130g 145-200g
12kg 155g 175-240g

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?