Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница. За дополнителни информации прочитајте во Политика за заштита на личните податоци и Политиката за колачиња.

Pet Land Skopje

Храна за мачки Sam's Field Adult Chicken - 45% пилешко месо (20% свежо приготвено) и ПОДАРОК Sam's Field pouchеs

Комплетна храна со пилешко месо, овошје и зеленчук без пченка и без пченица
Наменета за возрасни мачкиКоличина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 229 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 229 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 229 ден
Salmon Skin & Coat - природни грицки за нега крзно
200 гр.
+ 229 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - Спреј за освежување на крзно за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 249 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 249 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 249 ден
Грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 249 ден
Sam's Field Adult Chicken - 45% пилешко месо (20% свежо приготвено) 
Sam's Field Adult Chicken е храна богата со високо сварливи животински протеини, витамини и минерали кои го стимулираат растот на мускулите, здравјето на коските и зглобовите и целокупното здравје за активен животен стил
Sam's Field Adult Chicken е комплетна сува храна за возрасни мачки.
Пилешко 45% (20% свежо приготвено), ориз, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин E), компири, сушени јаболка 6%, пивски квасец, лососово масло, пилешки џигер, домати 1%, моркови 1%, јука, минерали, пребиотици (MOS & FOS 230 mg/kg), камилица (Matricaria chamomilla, 50 mg/kg)
Сурови протеини 35%, сурови маснотии 15%, сурови влакна 3,2%, сурова пепел 5,6%, влага 10%, калциум 1,2%, фосфор 1%, натриум 0,35%, магнезиум 0,08%, омега-3 масни киселини 0,4%, омега- 6 масни киселини 2,1%.
Витамин А 22 000 IU, витамин Д3 900 IU, витамин Е 600 мг, таурин 2,000 мг, витамин Ц 300 мг, холин хлорид 2.000 мг, Л-карнитин 60 мг, ниацин 40 мг, биотин 1,7 мг, витамин Б1 2,5 мг, витамин Б2 3,5 мг, витамин Б6 2 мг, витамин Б12 0,02 мг, калциум пантотенат 5,2 мг, фолна киселина 0,2 мг, органски манган 55 мг, железо 45 мг, органски цинк (хелат од цинк на хидрат на амино киселина) 150 мг, органски бакар (бакар хелат на хидрат на амино киселина) 11 mg, јод 3,5 mg, органски селен (органска форма на селен добиен од квасец Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060, неактивен квасец од селен) 0,20 mg.

Храната послужета ја сува или малку навлажнета. Секогаш обезбедете свежа вода за пиење. Дневните хранливи потреби на мачката може да се разликуваат во зависност од нејзината околина, големината, возраста и нивото на активност. Препорачаните дневни количини се прикажани во табелата за хранење.

ТАБЕЛА ЗА ИСХРАНА
Тежина на мачката (kg) 2-3 3-5 5-7 7-9
Количина (g) 40-55 55-75 75-85 85-95

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?