Драги корисници, сите нарачки во промотивниот период се со бесплатна достава! За информации за производите кои не се моментално на залиха, може да не побарате на тел. 076/211-815.

Pet Land Skopje

Храна за мачки Sam's Field Adult Fish - 25% бела риба, 18% свеж лосос, овошје и зеленчук, без пченка и без пченица

Комплетна храна со месо од бела риба, свеж лосос, овошје и зеленчук без пченка и без пченица
Наменета за возрасни мачки

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Royal Canin® Kitten (in gravy) мокра храна за мачиња
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin Instinctive (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Intense Beauty (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Hairball Care (in gravy) мокра храна за мачки
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Digest Sensitive (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Urinary Care in gravy мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Sterilised (in gravy) мокра храна за стерилизирани мачки
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Ultra Light (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден

Sam’s Field Adult Fish - Комплетна храна за возрасни мачки со 25% месо од бела риба, 18% свежо приготвен лосос, овошје и зеленчук, без пченка и без пченица.

Квалитетна вкусна храна за возрасни мачки која обезбедува омега 3 и омега 6 неаситени мастни киселини и витамини за сјајно крзно и здрава кожа
Храната содржи доволно количество енергија и хранливи состојки за да ја одржат мачката во совшена форма.

бела риба 25%, лосос 18% (свежо подготвена), ориз, масни живина (конзервирани со мешани токофероли, извор на витамин Е), компири, сушени јаболка 6%, пивски квасец, масло од лосос, пилешки црн дроб, домати 1%, моркови 1%, јука, минерали, пребиотици (MOS i FOS 
200 mg/kg), камилица (Matricaria chamomilla, 50 mg/kg).
суров протеин 35%, содржина на маснотии 18%, сурова влакна 3,5%, сурова пепел 6,5%, влага 10%, Калциум 1,3%, Фосфор 1,0%, Натриум 0,4%, Магнезиум 0,08%, Омега-3 масни киселини 0,5%, Омега-6  масни киселини 1,95%.
Витамин А 22,000IU, Витамин D3 900IU, Витамин Е 600мг, Таурин 2.000мг, Витамин C 300мг, Колин хлорид 2.000мг, L-Карнитин 60мг, Ниацин 40мг, Биотин 1,7мг, витамин B1 2,5мг, витамин B2 3,5мг, витамин B6 2мг, витамин B12 0,02мг, калциум пантотенат 5,2мг, фолна киселина 0,2мг, органски Манган 55мг, Железо 45мг, органски Цинк (Цинк хелатнат аминокидратни хидрат) 150мг, органски Бакар (бакар хелатнат амино киселински хидрат) 11мг, Јод 3,5мг, органски Селен (органска форма на селен добиен од квасецот Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060, неактивен селен квасец ) 0,20мг.
Храната послужета ја сува или малку навлажнета. Секогаш обезбедете свежа вода за пиење. Дневните хранливи потреби на мачката може да се разликуваат во зависност од нејзината околина, големината, возраста и нивото на активност. Препорачаните дневни количини се прикажани во табелата за хранење.
ТАБЕЛА НА ИСХРАНА
Тежина на мачката(kg) 2-3 3-5 5-7 7-9
Количина (g) 40-55 55-75 75-85 85-95

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?