Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за мачки Sam's Field cat pouch Beef & Beetroot for Sterilized cat сo 85% говедски филети со цвекло (мокра храна)

Комплетна храна на база на говедско месо и цвекло без житарици
Наменета за мачки на 12 месеци старост (тенки парчиња месо во сос)Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Sam's Field cat pouch Beef & Beetroot for Sterilized cat е комплетна влажна храна за возрасни стерилизирани/кастрирани мачки. Содржи само природни состојки со додадени витамини и минерали.
Sam's Field cat pouch Beef & Beetroot for Sterilized cat e балансирана формула со мала содржина на калиум и магнезиум која помага во одржување на оптималната pH вредност на урината кај кастрираните мачки.
- 85% филе од месо: Содржи есенцијални аминокиселини за поддршка на здравјето на вашата мачка.
- 4% зеленчук: извор на влакна важен за здраво варење
- Содржи таурин - го подобрува здравјето на срцето и видот
- Содржи витамин Е и биотин - го поддржува здравјето на кожата и косата
Sam's Field cat pouch Beef & Beetroot for Sterilized cat е без глутен. Формулата не содржи житарици кои имаат негативно влијание врз дигестивниот систем на вашата мачка.
- Без вештачки бои, конзерванси и засилувачи на вкусот.

Цвеклото е природен нискокалоричен извор на влакна со антиинфламаторни и антиоксидантни својства, придонесувајќи за целокупното здравје на кастрираните мачки.
85% филе месо (од кое 77% пилешко, 8% говедско месо), пилешки парчиња, 4% цвекло, минерали, скроб од грашок.
Суров протеин 9,0%, сурова маст 4,0%, сурова пепел 2,0%, влага 82,0%, сурово влакно 1,0%, калциум 0,2%, фосфор 0,2%, натриум 0,1%.
витамин Д3 (Е671) 250 мг, витамин Е (3а 700) 150 мг, таурин (3а370) 500 мг, биотин (3а880) 0,3 мг, цинк (3б606) 15 мг, железо Е1) 12 mg, манган (E5) 2,5 mg, калиум јодид (3б201) 0,8 mg, бакар (E4) 1 mg, L-метионин (3c305) 800 mg.
Метаболичка енергија: 810 kcal / kg.
Се дава на собна температура. Кесичките Sam's Field cat pouch Beef & Beetroot for Sterilized cat се даваат како комплетен оброк. Кога го мешате со сува храна, соодветно намалете ги дневните количини. Пожелно е вашата мачка постојано да има пристап до свежа вода за пиење.

Препорачани дневни количини

 тежина на мачка (кг.)  3  4 - 6 6 - 8
Вреќички/дневно (ком.)  2  3 - 4 4 - 6
Да се ​​чува на ладно и суво место.
Чувајте ја отворената кеса во фрижидер и користете ја во рок од 3 дена.
Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство втиснат на оргиналното пакување.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?