Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за мачки Sam's Field cat pouch Chicken & Pumpkin сo 85% пилешки филети со тиква (мокра храна)

Комплетна храна со пилешко месо и тиква без житарици
Наменета за возрасни мачки на 12 месеци возраст (тенки парчиња месо во сос)Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Sam's field cat puch chicken with pumpkin e комплетна влажна храна за возрасни мачки. Содржи природни состојки со додаток на витамини и минерали.
Sam's field cat puch chicken with pumpkin e избалансирана формула која и обезбедува на вашата мачка идеална диета.
- 85% пилешки филети: Содржи есенцијални аминокиселини за поддршка на здравјето на вашата мачка.
- 4% зеленчук: извор на влакна важен за здрав дигестивен системи добро варење
- Содржи таурин - го подобрува здравјето на срцето и видот
- Содржи витамин Е и биотин - го поддржува здравјето на кожата и косата
Sam's field cat puch chicken with pumpkin е без глутен - БЕЗ ЖИТАРИЦИ: Формулата без житни култури нема негативно влијание врз дигестивниот систем на вашата мачка.
- Без вештачки бои, конзерванси и засилувачи на вкусот.
85% пилешки филети, пилешка супа, 4% тиква, минерали, скроб од грашок
ирови протеини 9.0%, сирови масти 4.5%, сирова пепел 2.0%, влажност 82.0%, сирови влакна 0.5%, калциум 0.2%, фосфор 0.2%, натриум 0.1%.
витамин D3 (E671) 250 mg, витамин E (3a700) 150 mg, таурин (3a370) 500 mg, биотин (3a880) 0.3 mg, цинк (3b606) 15 mg, железо (E1) 12 mg, манган (E5) 2.5 mg, калиум јодид (3b201) 0.8 mg, бакар (E4) 1 mg.
Се дава на собна температура. Кесичките Sam's field cat puch chicken with pumpkin се даваат како комплетен оброк. Кога го мешате со сува храна, соодветно намалете ги дневните количини. Пожелно е вашата мачка постојано да има пристап до свежа вода за пиење.

Препорачани дневни количини

Возраст на мачето (месеци) 2 - 4 4 - 6 6 - 12
Вреќички/дневно (ком.) 2 - 3 3 - 4  4 - 5
Да се ​​чува на ладно и суво место.
Чувајте ја отворената кеса во фрижидер и користете ја во рок од 3 дена.
Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство втиснат на оргиналното пакување.
 

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?