Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за мачиња Sam's Field cat pouch Turkey & Broccoli for Kittens сo 85% мисиркини филети со брокули (мокра храна)

Комплетна храна на база на мисиркино и пилешко месо и брокули без житарици
Наменета за мачиња до 12 месеци возраст (тенки парчиња месо во сос)Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Sam's Field turkey with broccoli for Kittens е комплетна влажна храна за мачиња. Содржи природни состојки со додадени витамини и минерали.
Sam's Field turkey with broccoli for Kittens  е избалансирана формула која им овозможува на вашите мачиња идеална исхрана.
- 85% мисиркино и пилешко месо: содржи есенцијални аминокиселини за поддршка на здравјето на вашите мачиња.
- 4% зеленчук: извор на влакна важен за здраво варење
- Содржи таурин - го подобрува здравјето на срцето и видот
- Содржи витамин Е и биотин - го поддржува здравјето на кожата и крзното

Sam's Field turkey with broccoli for Kittens  е БЕЗ ГЛУТЕН. Формулата без житарици нема негативно влијание врз дигестивниот систем на вашите мачиња.
- Без вештачки бои, конзерванси и засилувачи на вкусот.
- Брокулата е богата со антиоксиданти и природни влакна, кои го промовираат здравјето на дигестивниот систем
кај мачињата.
85% филети од месо (77% пилешко, 8% мисиркино), пилешка супа, 4% брокула, минерали, скроб од грашок
сирови протеини 11.0%, сирови масти 6.0%, сирова пепел 2.5%, влажност 82.0%, сирови влакна 0.5%, калциум 0.2%, фосфор 0.2%, натриум 0.1%.
витамин D3 (E671) 280 mg, витамин E (3a700) 180 mg, таурин (3a370) 600 mg, биотин (3a880) 0.4 mg, цинк (3b606) 15 mg, железо (E1) 13 mg, манган (E5) 3 mg, калиум јодид (3b201) 0.8 mg, бакар (E4) 1 mg.
Храната се послужува на собна температура. Кесичките Sam’s Field се даваат како комплетен оброк. Кога го мешате со сува храна, соодветно намалете ги дневните количини. Пожелно е вашата мачка постојано да има пристап до свежа вода за пиење.

Препорачани дневни количини

Возраст на мачето (месеци) 2 - 4 4 - 6 6 - 12
Вреќички/дневно (ком.) 2 - 3 3 - 4  4 - 5
Да се ​​чува на ладно и суво место.
Чувајте ја отворената кеса во фрижидер и користете ја во рок од 3 дена.
Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство втиснат на оргиналното пакување.
 

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?