Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

производи на промоција

слика од Храна за кучиња Sam's Field Puppy со 70% пилешко месо, без пченичен глутен + Puppy храна во конзерва + дозерка на попуст
Храна за кучиња Sam's Field Puppy со 70% пилешко месо, без пченичен глутен + Puppy храна во конзерва + дозерка
Sam's Filed Puppy е супер премиум храна со 70% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен. Наменета за кутриња и млади кучиња од сите раси од 2 месеци до 1 година возраст. 

БАЛАНСИРАН РАСТ
Sam's Filed Puppy е богата со пилешки протеини и масти за раст и развој на мускулната маса

ОПТИМАЛЕН ОДНОСНА Ca-P
Sam's Filed Puppy има оптимален однос на минерали (калциум и фосфор) за исправен развој на скелетот и забите. Збогатенa со Витамин D за подобра апсорпција на калциум и фосфор

ВИСОК ПРОЦЕНТ НА СВАРЛИВОСТ
Sam's Filed Puppy содржи свежо пилешко месо за добра сварливост на храната. Има висок процент на масти за да ги задоволат енергетските потреби. Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт. Sam's Filed Puppy е богата со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО
Sam's Filed Puppy содржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно. Богата е со Омега3 и Омега6 масни киселини кои го подобруваат квалитетот на кожата и крзното. Збогатена со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното

ИМУНИТЕТ
Овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Sam's Filed Puppy е збогатена со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет.Sam's Filed Puppy има оптимален однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Sam's Field PUPPY - 60% вистинско пилешко и телешко месо со морков за кутриња и млади кучиња
СУПЕР ПРЕМИУМ КОМПЛЕТЕН ОБРОК ЗА КУЧЕ
СОСТАВ: 40% пилешко 20% телешко, 4% моркови, 2% брашно од грашок, 1% лигноцелулоза 0.5% лососово масло.

Пакување: 0,8 кг. сува храна + 0,4 кг. мокра храна + дозерка

450 0 ден.
слика од Храна за кучиња Sam's Field Adult Mini со 65% пилешко месо, без пченичен глутен на попуст
Храна за кучиња Sam's Field Adult Mini со 65% пилешко месо, без пченичен глутен

Sam's Filed Adult Mini е супер премиум храна со 65% пилешко месо, овошје и зеленчук, без пченичен глутен. Наменета за возрасни кучиња до мали раси над 1 година возраст. 

СЈАЈНО КРЗНО
Sam's Filed Adult Mini има балансиран однос на Омега3 и Омега6 масни киселни за здрава кожа и крзно. Содржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно.Збогатена со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното

ДЕНТАЛНО ЗДРАВЈЕ
Големината на гранулите и минералите во храната во Sam's Filed Adult Mini, ги намалуваат наслагите на забите.

ВИСОК ПРОЦЕНТ НА СВАРЛИВОСТ 
Sam's Filed Adult Mini содржи свежо пилешко месо за добра сварливост. Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт. Богата со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата.

ИМУНИТЕТ
Sam's Filed Adult Mini содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Збогатена со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет. Оптималниот однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Пакување: 7,5 кг. (3 х 2,5кг.)

1950 2250 ден.
слика од Храна за кучиња Sam's Field Adult Salmon со лосос, без пченичен глутен на попуст
Храна за кучиња Sam's Field Adult Salmon со лосос, без пченичен глутен

ХИПОАЛЕРГЕН ЛОСОС, ОВОШЈЕ & ЗЕЛЕНЧУК – СООДВЕТНО ЗА ХИПОАЛЕРГЕНА ДИЕТА ИЛИ ЗА КУЧИЊА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ВО ОДНОС НА ХРАНАТА

Алергија на протеини и житарки, интолеранција на храна, проблеми со дигестивен систем, проблеми со кожа и крзно, раси со големи барања за нега на крзното (пр. шарпеј, далматинец, авганистански хрт, австралиски овчар, ихаса апсо, чау-чау), кучиња со бела боја (пр. вестајландски териер, бел швајцарски овчар, аргентинска дога).

ЗДРАВА КОЖА И СЈАЈНО КРЗНО

Sam's Field Adult Salmon има балансиран однос на Омега3 и Омега6 масни киселни за здрава кожа и крзно. Содржи биотин и витамин В кои помагаат во раст на здраво влакно. Збогатена со бакар кој го подобрува дејството на ензимите одговорни за бојата на влакното.

ХИПОАЛЕРГЕН ЛОСОС
Протеини од лосос за превенција од нетолеранција на храна. Sam's Field Adult Salmon е без глутен, содржи пченка како единствена житарица без глутен и ја намалува можноста од глутенска рекација. Фрукто-олигосахариди и квасец кои ја формираат правилно столицата.

ГОЛЕМ ПРОЦЕНТ НА СВАРЛИВОСТ
Месо од лосос за добра сварливост. Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои стимулираат развој на добрите бактерии во дигестивниот тракт. Богата со влакна кои стимулираат подобро работење на цревата

БОГАТА СО МИНЕРАЛИ И ВИТАМИНИ

Sam's Field Adult Salmon има оптимален однос на минерали (калциум и фосфор) за јакнење на скелетот и забите.Збогатен со Витамин D за подобра апсорпција на калциум и фосфор.

ИМУНИТЕТ
Sam's Field Adult Salmon содржи овошје и зеленчук за јакнење на имунитетот. Збогатена со витамини А и Е кои ја зголемуваат отпорноста на организмот од болести и го јакнат имунитетот. Содржи бета-каротин како оксидант кој го зајканува природниот имунитет. Оптималниот однос на Омега3 и Омега6 масните киселини ги спречува воспалителните процеси и го јакне имунитетот.

Пакување: 10 кг. (4 x 2,5кг.)

2660 3800 ден.
слика од Храна за кучиња Eukanuba Puppy Medium Breed Chicken на попуст
Храна за кучиња Eukanuba Puppy Medium Breed Chicken

Eukanuba Puppy Medium Breed Chicken храната  е прилагодена за поддршка на оптималната состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за  средни раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина како возрасни до 25 кг

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, Eukanuba Puppy Medium Breed Chicken  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
Eukanuba Puppy Medium Breed Chicken содржи:
- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- содржи калциум за правилен развоја на коскениот систем
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат
- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

Пакување: 18 кг. (специјална понуда 15кг. + 3кг.)

3499 4199 ден.
слика од Храна за кучиња Eukanuba Adult Premium Performance Chicken на попуст
Храна за кучиња Eukanuba Adult Premium Performance Chicken

EUKANUBA Premium Performance  е специјално прилагодена за работни кучиња кои поминуваат многу време надвор и треба да бидат енергични во подолг временски период. Исто така се препорачува за трудни кучки и кучки кои дојат за повеке енергија и сила да се грижат најдобро за своите кученца.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
EUKANUBA Premium Performance содржи
- Л-карнитин за одржување на тежината
- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

Пакување: 19 кг.

3869 4299 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Mini Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Mini Puppy

Royal Canin® Mini Puppy 

ПОДДРШКА НА ИМУНТЕТОТ

Растењето е важен период во животот на кучето: тоа е време на големи промени, откритија и нови сознанија.  Во овој период, имуниот систем на кученцето постепено се развива. Royal Canin® Mini Puppy  им помага на природните одбранбени системи на кученцето благодарение на *патентираниот збир на антиоксиданси вклучувајќи го и витаминот E. (*France, patent No EP1146870.)

ЗДРАВЈЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ

Храната за кучиња Royal Canin® Mini Puppyпретставува комбинација на хранливи состојки со протеинот со висок квалитет (L.I.P.*) и пребиотици (FOS) за поддршка на здравјето на дигестивниот систем и рамнотежа на цревната флора, која придонесува за квалитетот на столицата. *Се работи за протеин кој е избран заради неговата лесна сварливост.

ЗАДОВОЛУВАЊЕ на енергетските потреби

Royal Canin® Mini Puppy ги задоволува енергетските потреби на малите раси на кученца за време на периодот на растење и ги задоволува пребирливите вкусови.

Пакување: 2 кг.

1265 1435 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Mini Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Mini Adult

Royal Canin® Mini Adult

ПРИЛАГОДЕНА ЕНЕРГИЈА

Royal Canin® Mini Adult помага за одржување на идеална тежина кај малите раси на кучиња со тоа што идеално ги задоволува нивните големи енергетски потреби со користење на L-carnitine за забрзување на метаболизмот на мастите.

ПРИЛАГОДЕНА НА ВКУСОВИТЕ

Royal Canin® Mini Adult ги задоволува пребирливите вкусови на ситните малите раси на кучиња со прилагодување на составот на тој начин што се избираат соодветни зачини.

СОСТОЈБА НА КРЗНОТО

Оваа формула на Royal Canin® Mini Adult содржи хранливи состојки кои помагаат одржување на здрава кожа, а збогатена е со EPA-DHA.

Пакување: 2 кг.

1200 1380 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Medium Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Medium Puppy

Royal Canin® Medium Puppy

ПОДДРШКА НА ИМУНИTETОТ

Растењето е важен период во животот на кучето: тоа е време на големи промени, откритија и нови сознанија.  Во овој период, имуниот систем на кученцето постепено се развива. Royal Canin® Medium Puppy им помага на природните одбранбени системи на кученцето благодарение на *патентираниот збир на антиоксиданси вклучувајќи го и витаминот E.*France, patent No EP1146870.

ЗДРАВЈЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ

Храната за кучиња Royal Canin® Medium Puppy претставува комбинација на хранливи состојки со протеинот со висок квалитет (L.I.P.*) и пребиотици (FOS) за поддршка на здравјето на дигестивниот систем и рамнотежа на цревната флора, која придонесува за квалитетот на столицата.
*Се работи за протеин кој е избран заради неговата лесна сварливост.

ВИСОКИ ЕНЕРГЕТСКИ ПОТРЕБИ ЗА КУЧИЊА СО СРЕДЕН РАСТ

Royal Canin® Medium Puppy ги задоволува големите енергетските потреби на раситена кученца со среден раст, кои имаат краток период на растење.

Пакување: 4 кг.

1660 1765 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Medium Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Medium Adult

Royal Canin® Medium Adult

ПРОМОВИРАЊЕ НА ПРИРОДНИОТ ОДБРАМБЕН СИСТЕМ

Royal Canin® Medium Adult го промовира природниот одбранбен систем на кучето благодарение на комплексот на антиоксиданси и мано-олиго-сахариди.

ЛЕСНА СВАРЛИВОСТ

Royal Canin® Medium Adult помага да се постигне оптимално варање на храната благодарени е посебната формула која во себе вклучува високо квалитетни протеини и балансирано снабдување со диететски влакна.

OMEGA 3: EPA - DHA

Royal Canin® Medium Adult има збогатена формула со Оmega-3 масни киселни (EPA-DHA) кои помагаат за одржување на здрава кожа.

Пакување: 4 кг.

1545 1665 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Maxi Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Maxi Adult

Royal Canin® Maxi Adult

ПОДДРШКА НА ИМУНИТЕТОТ

Royal Canin® Maxi Adult помага да се постигне оптимално варење на храната благодарение нa посебната формула која во себе вклучува високо квалитетни протеини и балансирано снабдување со диететски влакна.

ЗАЈАКНУВАЊЕ ЗА КОСКИТЕ И ЗГЛОБОВИТЕ

Royal Canin® Maxi Adult им помага на големите раси на кучиња во поддршка на здрави коски и зглобови, кои најчесто страдаат од преголемата телесна тежина.

OMEGA 3: EPA - DHA

Royal Canin® Maxi Adult е збогатена формула со Оmega-3 масни киселни (EPA-DHA) кои помагаат за одржување на здрава кожа.

Пакување: 15 кг.

4450 4490 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Giant Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Giant Adult

Royal Canin® Giant Adult

ПОДДРШКА НА КОСКИТЕ И ЗГЛОБОВИТЕ

Royal Canin® Giant Adult им помага на џиновските раси на кучиња во поддршката на здрави коски и зглобови, кои најчесто страдаат од големата телесна тежина.

КОМПЛЕКС НА АНТИОКСИДАНСИ

Royal Canin® Giant Adult содржи ексклузивен комплекс на антиоксиданси кои помагаат во неутрализација на слободните радикали.

ЗДРАВО СРЦЕ

Royal Canin® Giant Adult помага во одржувањето на здраво срце благодарение на адаптираната содржина на таурин.

Пакување: 15 кг.

4620 4630 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Labrador Retriever Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Labrador Retriever Puppy

Royal Canin® Labrador Retriever Puppy

ПОДДРШКА НА ИМУНИТETOT

Растењето е важен период во животот на кучето: тоа е време на големи промени, откритија и нови сознанија. Во овој период, имуниот систем на кученцето постепено се развива. Royal Canin® Labrador Retriever Puppy им помага на природните одбранбени системи на кученцето благодарение на *патентираниот збир на антиоксиданси вклучувајќи го и витаминот E. (*France, patent No EP1146870.)

ЗДРАВ РАСТ И ТЕЖИНА

Royal Canin® Labrador Retriever Puppy допринесува за здрав раст и развој на коскената структура на кученцата Labrador Retriever puppy’s и промовира умерено зголемување на тежината, благодарение на адаптираниот внес на енергија, протеини, калциум и фосфор.

ЗДРАВЈЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ

Royal Canin® Labrador Retriever Puppy претставува комбинација на хранливи состојки со протеинот со висок квалитет (L.I.P.*) и пребиотици (FOS) за поддршка на здравјето на дигестивниот систем и рамнотежа на цревната флора, која придонесува за квалитетот на столицата. *Протеин кој е избран заради неговата лесна сварливост.

Пакување: 12 кг.

4635 5159 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Labrador Retriever Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Labrador Retriever Adult

Royal Canin® Labrador Retriever Adult

Идеална тежина

Расата Labrador Retriever е познат по неговата склоност на добивање на телесна тежина. Royal Canin® Labrador Retriever Adult формулата помага во одржување на идеална тежина на расата Labrador Retriever благодарение на адаптираната содржина на калории.

Здравје на коските и зглобовите

Royal Canin® Labrador Retriever Adult е специјална формула која помага во поддршка на здрави коски и зглобови и одржување на идеална тежина. Збогатена е со EPA & DHA.

Здрава кожа и крзно

Royal Canin® Labrador Retriever Adult помага во поддршката на улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и одржување на кожата и здравјето на крзното (EPA & DHA). Збогатено со масло од лисничка.

Пакување: 12 кг.

4249 4725 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Golden Retriever Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Golden Retriever Puppy

Royal Canin® Golden Retriever Puppy

Поддршка на имунолошкиот систем

Растот е основна фаза во животот на вашето куче: тоа е време на големи промени, откритија и нови средби. Во овој клучен период, имунитетот на кученцето се развива постепено. Royal Canin® Golden Retriever Puppy  храната помага во поддршката на природната одбрана на вашето кученце благодарение на патентираниот * комплекс на антиоксиданти, вклучувајќи витамин Е. * Франција, патент бр. EP1146870.

Здрава кожа и крзно

Royal Canin® Golden Retriever Puppy храната помага да се поддржи улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и да се одржи здравјето на кожата и крзното (EPA & DHA). Збогатена со масло од бораж.

Здравје на варењето на храната
Royal Canin® Golden Retriever Puppy храната има комбинација на хранливи материи со високо квалитетни протеини (L.I.P. *) и пребиотици (FOS) за поддршка на дигестивното здравје и рамнотежа на цревната флора, што придонесува за добар квалитет на столицата.
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Пакување: 12 кг.

4609 5139 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Golden Retriever Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Golden Retriever Adult

Royal Canin® Golden Retriever Adult

Здрава кожа и крзно

Royal Canin® Golden Retriever Adult помага во поддршката на улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и одржување на кожата и здравјето на крзното (EPA & DHA). Збогатено со масло од лисничка.

Здраво срце

Royal Canin® Golden Retriever Adult формулата содржи специфични хранливи состојки кои даваат поддршка за добра срцева активност. Збогатена со таурин и EPA & DHA.

Идеална тежина

Благодарение на адаптираната калориска содржина Royal Canin® Golden Retriever Adult храната, помага во одржување на идеалната тежина на Голден Ретриверот.

Пакување: 12 кг.

4270 4669 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Bulldog Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Bulldog Adult

Royal Canin® Bulldog Adult
Намалување на миризба

Royal Canin® Bulldog Adult формулата допринесува во намалувањето на ферметацијата во цревата која може да предизвика дигестивни болести, надуеност и лоша миризба на столицата.

Здрава кожа

Royal Canin® Bulldog Adul храната помага во поддршката на улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и одржување на здравјето на кожата и крзното (EPA & DHA).

Здравје на коските и зглобовите

Royal Canin® Bulldog Adul е специјална формула која помага во поддршка на здрави коски и зглобови и одржување на идеална тежина. Збогатена е со EPA & DHA.

Пакување: 12 кг.

4260 5159 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® German Shepherd Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® German Shepherd Puppy

Royal Canin® German Shepherd Puppy
ПОДДРШКА НА ИМУНИТETOT

Растењето е важен период во животот на вашето кучето: тоа е време на големи промени, откритија и нови сознанија. Во овој клучен период, имуниот систем на кученцето постепено се развива. Royal Canin® German Shepherd Puppy им помага на природните одбранбени системи на кученцето благодарение на *патентираниот збир на антиоксиданси вклучувајќи го и витаминот E. (*France, patent No EP1146870.)

Дигестивно здравје

Ексклузивна комбинација на хранливи состојки кои го поддржуваат дигестивното здравје (L.I.P.*) и промовира рамнотежа на цревната флора (FOS, MOS), на тој начин потпомага за квалитет на добра столица. Ја зема во предвид дигестивната осетливост на кученцата на Германскиот Овчар.
*Протеин кој е избран заради неговата лесна сварливост.

Здравје на коските и зглобовите

Royal Canin® German Shepherd Puppy допринесува во поддршката на коските и зглобовите на кученцата на Германскиот Овчар благодарение на адаптираната содржина со калциум и фосфор. Оваа ексклузивна формула помага во одржувањето на идеалната тежина.

Пакување: 12 кг.

4630 4859 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® German Shepherd Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® German Shepherd Adult

Royal Canin® German Shepherd Adult
Дигестивно здравје

Royal Canin® German Shepherd Adult придонесува за поддршка на дигестивното здравје земајќи ја во предвид големата осетливост на Германскиот Овчар при варење на храната, благодарение на лесно сварливите L.I.P.* протеини и изборот на специфични хранливи влакна кои ја ограничуваат ферментацијата во цревата придонесувајќи за  рамнотежа на цревната флора. *Се работи за протеин кој е избран заради неговата лесна сварливост.

Здрава кожа и крзно

Royal Canin® German Shepherd Adult формулата помага во поддршката на улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и одржување на кожата и здравјето на крзното (EPA & DHA).

Здравје на коските и зглобовите

Royal Canin® German Shepherd Adult формулата помага во поддршката на здрави коски и зглобови и одржување на идеална тежина. Збогатена со EPA & DHA.

Пакување: 11 кг.

4045 4535 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® French Bulldog Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® French Bulldog Adult

Royal Canin® French Bulldog Adult
Состојба на мускулна маса

Royal Canin® French Bulldog Adult допринесува за одржување на мускулната маса благодарени на оптималната содржина на протеини (26%). Оваа формула исто така содржи L-carnitine.

Здрава кожа

Royal Canin® French Bulldog Adult формулата помага во поддршката на улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и одржување на кожата (EPA & DHA).

Намалување на миризба

Royal Canin® French Bulldog Adult формулата допринесува во намалувањето на ферментацијата во намалување на ферментацијата во цревата која може да предизвика дигестивни болести, надуеност и лоша миризба на столицата.

Пакување: 3 кг.

1745 1835 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Bichon Frise Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Bichon Frise Adult

Royal Canin® Bichon Frise Adult

Здравје на уринарниот тракт


Royal Canin® Bichon Frise Adult хранта е прилагодена за поддршка на здрав уринарен систем и го охрабрува вашето куче да пие поголеми количини вода. Ексклузивната форма на гранулите помага да се намали тартарот на забите благодарение на хелаторите на калциумот.

Здрава кожа и крзно
Royal Canin® Bichon Frise Adult формулата помага во поддршката на улогата на кожата „бариера“ (ексклузивен комплекс), го одржува здравјето на кожата (омега 3 масни киселини вклучувајќи EPA & DHA, витамин А) и го храни крзното. Збогатен со масло од бораж.

Идеална тежина
Royal Canin® Bichon Frise Adult формулата помага да се одржи идеалната тежина на Bichon Frize.

Пакување: 1,5 кг.

1050 1255 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Pug Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Pug Adult

Royal Canin® Pug Adult
Идеална тежина

Royal Canin® Pug Adult формулата помага во одржување на идеална тежина на кучето од расата Мопс.

Здрава кожа
Royal Canin® Pug Adult формулата помага во поддршката на улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и одржување на кожата (EPA & DHA).

Мускулен тон (маса)
Royal Canin® Pug Adult формулата помага во одржување на мускулниот тон на Мопсот.

Пакување: 1,5 кг.

1045 1250 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Maltese Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Maltese Adult

Royal Canin® Maltese Adult

Здравје на крзното

Оваа екскузивна формула допринесува во одржување здравјето на долгото крзно на Малтезерот (Малтешката пудла). Royal Canin® Maltese Adult е збогатена со адаптирана содржина на Omega 3 масни киселини (EPA & DHA), Omega 6 масни киселини, масло од лисичинка и биотин.

Намалување на столица и непријатни мириси
Royal Canin® Maltese Adult формулата помага да се намали миризбата и големината на столицата.

Задоволува пребирливи вкусови
Royal Canin® Maltese Adult формулата ги задоволува пребирливите вкусови благодарение на комбинација на исклучителни вкусови.

Пакување: 1,5 кг.

1039 1245 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult

Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult

Поддршка за здраво стареење
Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult формулата обезбедува избор на хранливи состојки и одржување на здравјето на зрелите кучиња.

Здравје на крзното
Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult екскузивнтаа формула допринесува во одржување здравјето на долгото крзно на Јокширскиот териер. Збогатена со адаптирана содржина на Omega 3 масни киселини (EPA & DHA), Omega 6 масни киселини, масло од лисичинка и биотин.

Задоволува пребирливи вкусови
Royal Canin® Yorkshire Terrier Adult формулата ги задоволува пребирливите вкусови благодарение на комбинација на исклучителни вкусови.

Пакување: 1,5 кг.

1020 1230 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® X-Small Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® X-Small Puppy
Royal Canin® X-Small Puppy

Поддршка на имунолошкиот систем

Растењето е клучна фаза во животот на вашето куче: тоа е време на големи промени, откритие и нови средби. Во овој многу важен период, имунолошкиот систем на вашето кученце постепено се развива. Royal Canin® X-Small Puppy храната помага во поддршката на природната одбрана на вашето кученце благодарение на патентираниот комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е. * Франција, патент бр. EP1146870

Висока енергетска вредност
Royal Canin® X-Small Puppy ги задоволува енергетските потреби на кутрињата од многу мали раси за време на периодот на растење, а формулата е прилагодена на дури и на повеќето пребирливи кутриња.

Здрава варење и здрава транзиција на дебелото црево
Балансираното внесување на растителни влакна (вклучително и трска) помага да се олесни минувањето на храната низ цревата и придонесува за квалитетот на столицата благодарение на неговиот високо сварлив протеин (L.I.P.).
Пакување: 1,5 кг.

1075 1275 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Mini Puppy (in gravy) на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Mini Puppy (in gravy)
Royal Canin® Mini Puppy (in gravy)
Поддршка на имунолошкиот систем

Со комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е, помага во поддршката на природната одбрана на кученцето.

Здравo варење
Royal Canin® Mini Puppy (in gravy) придонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.

Висока енергетска вредност
Royal Canin® Mini Puppy (in gravy) ги задоволува енергетските потреби на кутрињата на мали раси.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

912 1140 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Mini Adult (in gravy) на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Mini Adult (in gravy)
Royal Canin® Mini Adult (in gravy)

Висока сварливост

Royal Canin® Mini Adult (in gravy) придонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.

Прилагодена енергетска вредност
Royal Canin® Mini Adult (in gravy) помага во одржување на идеална тежина на кучиња од раса.

Одржување на крзното
Royal Canin® Mini Adult (in gravy) формулата содржи хранливи материи кои помагаат во одржувањето на здрава кожа и крзно. Храната е збогатена со масни киселини ЕПА и ДХА.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

871 1105 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Medium Puppy (in gravy) на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Medium Puppy (in gravy)
Royal Canin® Medium Puppy (in gravy)

Поддршка на имунолошкиот систем

Royal Canin® Medium Puppy (in gravy) содржи комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е, помага во поддршката на природната одбрана на кученцето.

Здравo варење
Royal Canin® Medium Puppy (in gravy) придонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.

Висока содржина на енергија за краток период на раст
Royal Canin® Medium Puppy (in gravy) ги задоволува енергетските потреби на кутрињата со средна големина.
Пакување: 1,4 кг. (10 х 140гр.)

1068 1270 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Medium Adult (in gravy) на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Medium Adult (in gravy)
Royal Canin® Medium Adult (in gravy)

Висока сварливост

Royal Canin® Medium Adult (in gravy) придонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.

Природен имунитет
Royal Canin® Medium Adult (in gravy) придонесува за зајакнување на природната одбрана благодарение на антиоксидантниот комплекс и пребиотиците.

Омега-3 масни киселини: EPA и DHA
Royal Canin® Medium Adult (in gravy) формулата е збогатена со омега-3 масни киселини (EPA и DHA) за да помогне во одржувањето на здрава кожа.
Пакување: 1,4 кг. (10 х 140гр.)

1015 1225 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Maxi Puppy (in gravy) на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Maxi Puppy (in gravy)
Royal Canin® Maxi Puppy (in gravy)

Поддршка на имунолошкиот систем

Royal Canin® Maxi Puppy (in gravy) содржи комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е, помага во поддршката на природната одбрана на кученцето.

Здравo варење
Royal Canin® Maxi Puppy (in gravy) придонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.

Умерена енергија за долг период на раст
Royal Canin® Maxi Puppy (in gravy) ги задоволува потребите на кутрињата од големи раси.
Пакување: 1,4кг. (10 х 140гр.)

1003 1215 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Maxi Adult (in gravy) на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Maxi Adult (in gravy)
Royal Canin® Maxi Adult (in gravy)
Висока сварливост

Royal Canin® Maxi Adult (in gravy) помага при поддршка на оптимална сварливост.

Поддршка на коските и зглобовите
Royal Canin® Maxi Adult (in gravy) помага да ги подржи натоварените коски и зглобовите на големи кучиња.

Омега-3 масни киселини: EPA и DHA
Royal Canin® Maxi Adult (in gravy) формулата е збогатена со омега-3 масни киселини (EPA и DHA) за да помогне во одржувањето на здрава кожа.
Пакување: 1,4 кг. (10 х 140гр.)

988 1175 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® French Bulldog Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® French Bulldog Puppy
Royal Canin® French Bulldog Puppy
Поддршка на имунолошкиот систем

Растот е клучна фаза во животот на вашето куче. Тоа е време на голема промена, откритие и нови средби. Во овој многу важен период, имунолошкиот систем на вашето кученце постепено се развива. Royal Canin® French Bulldog Puppy храната помага во поддршката на природната одбрана на вашето кученце благодарение на патентираниот комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е. * Франција, патент бр. EP1146870.

Дигестивно здравје
Royal Canin® French Bulldog Puppy храната за кучиња помага да се одржи рамнотежата во флората на цревата и оптималната толеранција на дигестивниот систем благодарение на L.I.P. протеини кои се избрани поради нивната висока сварливост.

Здрава кожа
Royal Canin® French Bulldog Puppy формулата помага за одржување на заштитната улога на кожата и одржување на здравјето на кожата.

Ексклузивни гранули: Специјална брахиоцефална вилица
Пелетите се исклучиво дизајнирани да му помогнат на кученцето да ја собере храна и да го охрабри џвакањето.
Пакување: 3 кг.

2065 2100 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Poodle Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Poodle Adult
Royal Canin® Poodle Adult
Здравје на крзното


Royal Canin® Poodle Adult формулата содржи хранливи материи кои помагаат да се одржи здравото кадраво крзно  на пудлицата. Храната е збогатена со омега-3 масни киселини (ЕПА и ДХА) и масло за јадење. Прилагодената содржина на протеини помага во поддршка на постојан раст на крзното.

Здравје на забите
Оваа формула помага да се намалат наслагите на каменец на забите поради хелатори на калциум.

Мускулен тонус
Royal Canin® Poodle Adul формулата помага во одржување на тонусот на мускулите на пудлица.

Ексклузивни гранули
Гранулите се специјално крерани, со големина, форма и текстура прилагодени на пудлицата.
Пакување: 1,5 кг.

1035 1242 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Shih Tzu Adult на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Shih Tzu Adult
Royal Canin® Shih Tzu Adult

Здрава кожа

Royal Canin® Shih Tzu Adult храната за кучиња за возрасни Shih Tzu помага во одржување на заштитната улога на кожата, го одржува здравјето на кожата (благодарение на масните киселини ЕПА и ДХА и витамин А) и го храни крзното. Таа е збогатена со масло од рибизла.

Здравје на забите
Royal Canin® Shih Tzu Adult формулата помага да се намалат наслагите на каменец на забите како резултат на хелатите на калциум.

Мала количина на столица (измет) и намален непријатен мирис
Royal Canin® Shih Tzu Adult формулата помага да се намали волуменот на мирисот на столицата (изметот).

Ексклузивни гранули: Специјална брахиоцефална вилица
Гранулите за возрасно куче од „Ши Цу“ расите се исклучиво дизајнирани за да го олеснат земањето на храна и да го поттикнат џвакањето.
Пакување: 1,5 кг.

1099 1295 ден.
слика од Храна за кучиња Royal Canin® Yorkshire Terrier Puppy на попуст
Храна за кучиња Royal Canin® Yorkshire Terrier Puppy
Royal Canin® Yorkshire Terrier Puppy

Поддршка на имунолошкиот систем

Растот е клучна фаза во животот на вашето куче. Тоа е време на голема промена, откритие и нови средби. Во овој многу важен период, имунолошкиот систем на вашето кученце постепено се развива. Кученцето од расата Јоркшир Териер помага во поддршката на природната одбрана на вашето кученце благодарение на патентираниот комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е. * Франција, патент бр. EP1146870.

Здравје на крзното
Royal Canin® Yorkshire Terrier Puppy е  ексклузивна формула која помага во одржувањето на долгото крзно на Јоркширскиот териер. Збогатено е со омега-3 масни киселини (ЕПА и ДХА), масни киселини омега-6, масло за јадење и биотин.

Дигестивно здравје
Royal Canin® Yorkshire Terrier Puppy формулата помага да се поддржи здравјето на дигестивниот систем и го одржува балансот на цревната флора.

Ексклузивни гранули: здравје на забите
Royal Canin® Yorkshire Terrier Puppy формулата помага да се намалат наслагите на каменец на забите како резултат на хелатите на калциум.
Пакување: 1,5 кг.

1150 1230 ден.
слика од Храна за кучиња Advance Maxi Puppy со пилешко месо и ориз на попуст
Храна за кучиња Advance Maxi Puppy со пилешко месо и ориз
Високо квалитетна храна за големи раси на кучиња на возраст од 2 до 12 месеца, за гравидни и кучики во лактација.
Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето
Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени.
Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученцата.
Гранулите се специјално прилагодени со големината на вилицата на мали кученца од голема раса.
Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.
Пилешкото и оризот,како главни компоненти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.
Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.
Пакување: 12кг.

3409 3787 ден.
слика од Храна за кучиња Advance Adult Maxi со пилешко месо и ориз на попуст
Храна за кучиња Advance Adult Maxi со пилешко месо и ориз
Комплетна формула, наменета за возрасни кучиња (од 1 до 7 години) големи раси (над 30 кг. како возрасна единка).
Високо квалитетена храна која ги зајакнува природните бариери на одбрамбениот систем, помагајќи му да се одржи здрава 'рскавица, добро дентално здравје, здрав дигестивен систем, здрава кожа и сјајно влакно.
Содржи оптимално ниво на протеини и масти - за подршка на мускулатурата и добра физичка кондиција и таурин - аминокиселина која придонесува за добра работа на срцето.
Големината на гранулатот е специјално прилагоден со големината на забите и вилицата на кучињата од големи раса.
Содржи гликозамин и хондроитин за оптимална подршка на зглобовите и превенира појава на проблеми со коските и зглобовите.
Пилешкото и оризот, како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.
Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенцијата од создавање на забен камен и лош здив.
Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.
Пакување: 14кг.

3537 3930 ден.
слика од Храна за кучиња Eukanuba Puppy/Junior Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) на попуст
Храна за кучиња Eukanuba Puppy/Junior Lamb & Rice (месо од јагне и ориз)
Eukanuba Puppy/Junior Lamb & Rice e богата со јагнешко месо и ориз, е прилагодена за мали и средни раси кутриња со чувствителна кожа и желудник.

Eukanuba Puppy/Junior Lamb & Rice содржи антиоксидантни витамини Е и Ц кои помагаат за развој на силен имунитет. Исто така, вклучува и омега 6 и 3 масни киселини, кои ќе му помогнат на вашето кученце да има здрава кожа и сјајно крзно. Содржи висококвалитетни животински протеини кои помагаат во формирањето на мускулната маса.

Нашите вкусни рецепти за кученца, исто така, вклучуваат ДХА за да му помогнат на вашето кученце да научи и полесно да се тренира. Eukanuba Puppy/Junior Lamb & Rice е развиена во соработка со ветеринари и е препорачана од врвни одгледувачи. 
Пакување: 18 кг.

4299 4599 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Persian Adult на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Persian Adult

Специјална brachycephalic вилица - Оваа специјално дизајнирана гранула во облик на бадем со оптимална контактна површина е идеален за персиската мачка да ја зема и џвака.

Долго здравје на крзното - Ексклузивниот комплекс на хранливи материи помага во градењето и поддршката на "одбранбената бариера" на кожата и помага во одржувањето на здрава кожата и убаво крзно. Збогатен со омега 3 и омега 6 масни киселини.

Намалување на топки од влакна - Специфична мешавина на диетални влакна (вклучувајќи psyllium богата со муцилажа) помага природно да го стимулира интестиналниот транзит, да ги елиминира внесните влакна и да го контролира формирањето на топките од влакна во дигестивниот систем.

Дигестивно здравје - Високо сварлив протеин (L.I.P. *) и пребиотици за да помогне во одржувањето рамнотежа во цревната флора. * Протеини избрани за многу висока сварливост.

Уринарно здравје - Формулиран со баланс на минерали за да помогне во одржувањето на здравјето на уринарниот систем на возрасната мачка.

Пакување: 0,8 кг. (2 х 0,4 кг.)

740 770 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Regular Sensible 33 на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Regular Sensible 33

Оптимално варење - Некои мачки имаат дигестивна чувствителност која води до меки столици (измет). SENSIBLE 33 содржи ексклузивна комбинација од хранливи материи за поддршка на оптималната дигестивна безбедност (L.I.P. *) и пребиотици за балансирана цревна флора. * L.I.P .: протеин избран со многу висока сварливост.

Многу вкусна храна - Три различни форми на гранули и внимателно избрани ароми со цел да се стимулира јадењето кај пребирливите и чувствителни мачки.

Концентрирана енергија - За мачки кои трошат и бараат повеќе енергија.

Уринарно здравје - Формулирани да помогнат во одржување на здрав уринарен систем на возрасната мачка.

Пакување: 0,8 кг. (2 х 0,4 кг.)

730 760 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Exigent Savour на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Exigent Savour
Два типа гранули за поголемо уживање
Некои пребирливи мачки најмногу ги привлекуваат различностите и претпочитаат храна со различни вкусови. Exigent Savour содржи два вида гранули со различна форма, состав и текстура кои се надополнуваат едни со други, а со тоа се задоволуваат природните потреби на пребирливите мачки.

Оптимална телесна тежина
Exigent Savour има прилагодено ниво на енергија за да се помогне во одржувањето на идеалната телесна тежина на пребирливите мачки.

Адаптирана за пребирливи мачки
Секоја мачка има природни инстикти при избор на храна врз која влијае: аромата, разновидноста на вкусовит и содржина на протеини. Затоа Royal Canin разви три различни формули кои ги задоволуваат дури и најпребирливите мачки.

Здравје на уринарниот систем
Exigent Savour е формулирана да помогне во одржување на здравјето на уринарниот тракт на возрасната мачка.
Пакување: 0,8 кг. (2 х 0,4 кг.)

770 890 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Urinary Care на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Urinary Care

Ризик од заболување на уринарниот тракт

Дали вашата мачка е изложена на ризик од уринарни проблеми? Кристалите што се формираат во уринарниот тракт може да се најдат дури и во урината на здрави мачки. Во зависност од голем број фактори, вклучително и pH, овие кристали можат да се претворат во каменец. Исхраната е ефикасен начин за намалување на ризикот од формирање на кристали во уринарниот тракт.

Одржување на здравјето на уринарниот систем

Кои се клучните придобивки од оваа храна? Urinary Care е точно избалансирана формула во исхраната која помага во одржувањето на здравјето на уринарниот тракт. Одржува здрава концентрација на урина со регулирање на рамнотежата на минералите и одржување на ниска pH-вредност на урината, што доведува до помалку концентрирана урина. Оваа ексклузивна формула создава неповолни услови за формирање на каменец во уринарниот тракт.

Докажани резултати / 2x / Поефикасна поддршка за здравјето на уринарниот тракт / 10 дена / Идеална минерална рамнотежа / Ниска pH вредност на урина:

Докажани резултати: Користењето само на храната Urinary Care дава резултати по 10 дена: 2x * помал ризик од каменец во уринарниот тракт. * Внатрешно истражување на Royal Canin, 2014 година - во споредба со храна за одржување на тежина на мачки – посебно докажано за струвитен каменец.

Ги охрабрува мачките да пијат повеќе вода

Поголемото дневно внесување вода, создава поголем волумен на разредена урина, со што се поддржува здравјето на уринарниот тракт кај мачките.

Погодно е за здрави возрасни мачки кои немаат сериозни уринарни проблеми кои бараат ветеринарна нега
Ако имате какви било проблеми или прашања во врска со здравјето на уринарниот тракт на вашата мачка, контактирајте го вашиот ветеринар.

Пакување: 0,8 кг. (2 х 0,4 кг.)

780 0 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Kitten in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Kitten in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Kitten in gravy

Поддршка на имунолошкиот систем

Royal Canin® Kitten in gravy помага при поддршка на потребите на механизмите за природна одбрана преку балансирање на хранливи материи.

Лесна за џвакање
Royal Canin® Kitten in gravy е со мали парчиња во сос.

Инстинктивна предност
Royal Canin® Kitten in gravy содржи хранливи состојки кои мачиња инстинктивно преферираат да ги јадат.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Instinctive in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Instinctive in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Instinctive in gravy

Инстинктивна предност

Royal Canin® Instinctive храната е формулирана за да одговара на оптималниот нутритивен профил што возрасните мачки инстинктивно го претпочитаат.

Здрав уринарен систем
Royal Canin® Instinctive in gravy помага при поддршка на здрав уринарен систем.

Одржување на идеална тежина
Royal Canin® Instinctive in gravy е формулирана за одржување идеална телесна тежина.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Instinctive 7+ in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Instinctive 7+ in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Instinctive 7+ in gravy

Комплекс за виталност

Royal Canin® Instinctive 7+ in gravy помага при одржување на виталноста, благодарение на ексклузивниот антиоксиданс комплекс.

Инстинктивна предност
Royal Canin® Instinctive 7+ in gravy е формулираноа да одговара на оптималниот профил на макро-нутриенти што возрасните мачки инстинктивно го претпочитаат.

Здравје на бубрезите
Royal Canin® Instinctive 7+ in gravy е прилагодена содржина на фосфор.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Intense Beauty in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Intense Beauty in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Intense Beauty in gravy

Здрава кожа и крзно: Омега-3 и омега-6

Royal Canin® Intense Beauty in gravy помага во одржување на убаво крзно благодарение на омега-3 и омега-6 масните киселини.

Одржување на идеална тежина
Royal Canin® Intense Beauty in gravy помага да се одржи идеална тежина.

Здрав уринарен систем
Royal Canin® Intense Beauty in gravy помага при поддршка на здрав уринарен систем.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Hairball Care in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Hairball Care in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Hairball Care in gravy

Контрола на формирање на топките од влакна

Royal Canin® Hairball Care in gravy е формулирана да помогне да се отстранат проголтаните влакна од крзното преку поттикнување на побрзо поминување низ цревата.

Одржување на идеална тежина
Royal Canin® Hairball Care in gravy помага да се одржи идеална тежина.

Здрав дигестивен систем
Royal Canin® Hairball Care in gravy има висока сварливост.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Ultra Light in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Ultra Light in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Ultra Light in gravy

19% помалку калории

Royal Canin® Ultra Light in gravy помага во намалување на внесот на калории кај мачките. Содржи Л-карнитин.

Мускулна маса
Royal Canin® Ultra Light in gravy има висока содржина на протеини.

Здрав уринарен систем
Royal Canin® Ultra Light in gravy помага при поддршка на здрав уринарен систем.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Digest Sensitive in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Digest Sensitive in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Digest Sensitive in gravy

Намален мирис и добра сварливост

Големиот процент на сварливост и помага во намалување на непријатниот мирис на столица.

Одржување на идеална тежина
Royal Canin® Digest Sensitive in gravy храната помага да се одржи идеална тежина.

Здрав уринарен систем
Royal Canin® Digest Sensitive in gravy помага при поддршка на здрав уринарен систем.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Urinary Care in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Urinary Care in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Urinary Care in gravy

Биланс на урината

Royal Canin® Urinary Care in gravy е формулирана да помогне во одржување на здрава рамнотежа на минералите во урината.

Одржување на идеална тежина
Royal Canin® Urinary Care in gravy храната помага да се одржи идеална тежина.

Инстинктивно реагираат на храната
Формулата на Royal Canin® Urinary Care in gravy е направена  да одговара на оптималниот профил на макро-нутриентите што мачките инстинктивно ги претпочитаат.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Sterilised in gravy (влажна храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Sterilised in gravy (влажна храна)
Одржување на идеална тежина
Royal Canin® Sterilised помага да се одржи идеалната телесна тежина на стерилизираните мачки.

Здрав уринарен систем
Помага при поддршка на здрав уринарен систем.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Mother & Babycat на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Mother & Babycat
Помеѓу 4-та и 12-та недела по раѓањето, природниот имунитет стекнат од мајчиниот колострум се намалува постепено. Royal Canin® Mother & Babycat помага во поддршката на природната одбрана на мачињата до 1 година, особено благодарение на патентираниот* комплекс на антиоксиданти, вклучувајќи витамин Е.
* Франција, патент бр. EP1146870

Прилагодена гранула што лесно може да се рехидрира за да го олесни преминот од млеко во цврста храна.

Подобрена толеранција на варењето на храната благодарение на високо сварливиот протеин (L.I.P. *) и пребиотиците (вклучително и FOS).
* Протеин избран за неговата многу голема сварливост
Пакување: 0,8 кг. (2 х 0,4 кг.)

710 811 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Ageing 12+ in gravy (мокра храна) на попуст
Храна за мачки Royal Canin® Ageing 12+ in gravy (мокра храна)
Royal Canin® Ageing 12+ in gravy

ЕПА и ДХА за здравје на зглобовите

Royal Canin® Ageing 12+ in gravy помага при одржување на здрави зглобови благодарение на високата содржина на масни киселини EPA и DHA.

Инстинктивна предност
Royal Canin® Ageing 12+ in gravy е формулирана да одговара на оптималниот профил на макро-нутриенти што возрасните мачки инстинктивно го претпочитаат.

Здравје на бубрезите
Royal Canin® Ageing 12+ in gravy е прилагодена содржина на фосфор.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

840 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Kitten loaf (паштета) на попуст залиха
Храна за мачки Royal Canin® Kitten loaf (паштета)
Поддршка на имунолошкиот систем
Помага при поддршка на потребите на механизмите за природна одбрана преку балансирање на хранливи материи.

Лесна за џвакање
Мека текстура на паштета.

Инстинктивна предност
Хранливи состојки кои мачиња инстинктивно преферираат да ги јадат.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

930 1080 ден.
слика од Храна за мачки Royal Canin® Instinctive loaf (паштета) на попуст залиха
Храна за мачки Royal Canin® Instinctive loaf (паштета)
Инстинктивна предност
Royal Canin® Instinctive храната е формулирана за да одговара на оптималниот нутритивен профил што возрасните мачки инстинктивно го претпочитаат.

Здрав уринарен систем
Помага при поддршка на здрав уринарен систем.

Одржување на идеална тежина
Формулирано за одржување идеална телесна тежина.
Пакување: 1,02 кг. (12 х 85гр.)

930 1080 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?